ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13396294
*
nr 1339 6294
Spegel
1920-tal. Längd: 44 cm. Höjd: 114 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 augusti 2020
kl 20:45:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/7 21:46:50
1
300 kr
29/7 11:40:05
2
350 kr
30/7 20:18:57
1
400 kr
31/7 20:24:15
2
800 kr
2/8 11:47:42
3
800 kr
2/8 11:47:42
2
800 kr (Budbetjänt)
2/8 11:48:54
3
1.000 kr
3/8 16:23:13
1
1.000 kr
3/8 16:23:13
3
1.000 kr (Budbetjänt)
3/8 16:23:35
1
1.200 kr
3/8 20:39:33
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:34
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:25
-
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:13
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:55
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1339 6294
Spegel
1920-tal. Längd: 44 cm. Höjd: 114 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/7 21:46:50 | 1 | 300 kr |
29/7 11:40:05 | 2 | 350 kr |
30/7 20:18:57 | 1 | 400 kr |
31/7 20:24:15 | 2 | 800 kr |
2/8 11:47:42 | 3 | 800 kr |
2/8 11:47:42 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
2/8 11:48:54 | 3 | 1.000 kr |
3/8 16:23:13 | 1 | 1.000 kr |
3/8 16:23:13 | 3 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
3/8 16:23:35 | 1 | 1.200 kr |
3/8 20:39:33 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11 -
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:34 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:25 -
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:13 -
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:55